New items
Program Ochrony Roślin Sadowniczych 2023
Nasypy budowlane
Neuronauka społeczna : wprowadzenie
Działalność organizacji pozarządowych na przykładzie ochotniczych straży pożarnych
Położnictwo : podręcznik dla położnych i pielęgniarek
 
The library cooperates with portal of library e-services »w.bibliotece.pl« - we invite you to visit library profile, to benefit with additional possibilities.
News
Wystawa malarstwa Martyny Bawolskiej w Bibliotece PANS w Chełmie

plakat MB mały.jpg

Biblioteka Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie zaprasza na wystawę obrazów oraz rysunków Martyny Bawolskiej. Prace można oglądać od 20 lutego 2024 r. do 10 kwietnia 2024 r. w siedzibie Biblioteki, przy ulicy Pocztowej 54, w godzinach jej otwarcia. Serdecznie zapraszamy!
Martyna Bawolska jest studentką Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie i właśnie rozpoczyna ostatni semestr na specjalizacji mechanika lotnicza. Posiada wiele pasji, jednak najwięcej znaczą dla niej sztuka i lotnictwo, które świetnie idą w parze. Lotniczą przygodę rozpoczęła w 2017 roku, zapisując się do licealnej klasy szybowcowej, jak sama mówi: na lotnisku nauczyłam się wielu wartościowych umiejętności i odnalazłam ścieżkę, którą chcę podążać, czyli mechanikę lotniczą. Lotnictwo jest bardzo inspirujące i łączy ludzi. Pozwala również uchwycić wyjątkowe momenty za pomocą ołówka, czy pędzla.
Przelewanie wspomnień i pięknych kadrów na płótno lub kartkę pomaga mi zrelaksować się i poukładać myśli. Jestem zupełnym samoukiem, rysuję i maluję w wolnych chwilach. Inspiruje mnie to, co mnie otacza. Może to być dzień spędzony na uczelni, uroczy kotek lub gra, którą właśnie przechodzę. Uczę się z każdym nowym obrazem i nieustannie staram się być lepszym człowiekiem.

Dostęp do książek elektronicznych IBUK LIBRA

PWN_IBUK_LIBRA_Logo_małe.jpg

Informujemy, że dotychczasowe kody do platformy IBUK Libra tracą ważność w dniu 02.10.2023 r. Osoby, które korzystają z tej formy dostępu do elektronicznych książek, proszone są o pobranie nowych numerów PIN na rok akademicki 2023/2024. W tym celu należy zgłosić się osobiście do biblioteki lub przesłać swoją prośbę drogą mailową na adres: biblioteka@panschelm.edu.pl
Biblioteka PANS w Chełmie posiada dostęp do ponad 2,5 tysiąca e-książek na IBUK Libra. W ofercie wiele nowych tytułów. Zapraszamy nowych użytkowników. Udzielamy wszelkich potrzebnych informacji.