Nowości
Fizjologia żywienia człowieka : skrypt do ćwiczeń
Leczenie żywieniowe w onkologii : współczesne podejście
Antyodżywcze i antyzdrowotne aspekty żywienia człowieka
Odporność społeczeństwa, państwa na zagrożenia hybrydowe
Praktyka dyplomatyczna
 
Biblioteka współpracuje z portalem e-usług bibliotecznych »w.bibliotece.pl« - zapraszamy do odwiedzenia profilu biblioteki i skorzystania z dodatkowych możliwości.
Wiadomości
Wystawa malarstwa Jerzego Klimowicza w Bibliotece PANS w Chełmie

Klimowicz 2024 plakat mały.jpg

Biblioteka Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie zaprasza na wystawę prac malarskich Jerzego Klimowicza. Obrazy można oglądać od 6 czerwca 2024 r. w siedzibie biblioteki, przy ulicy Pocztowej 54, w godzinach jej otwarcia.
Prezentowana wystawa to artystyczna podróż przez cztery pory roku, widziana oczami utalentowanego malarza. Prace te ukazują piękno natury w jej różnych odsłonach – od wiosennego rozkwitu, przez letnie słońce, jesienne barwy, aż po zimową ciszę. Każdy obraz jest wyrazem unikalnej interpretacji i emocji, jakie towarzyszą zmieniającym się porom roku.
Jerzy Klimowicz urodził się w 1954 r. w Chełmie. Jest absolwentem Wydziału Ekonomii UMCS w Lublinie. Od lat szkolnych zamiłowany plastyk amator, samouk. Uprawia malarstwo olejne i akrylowe. Główna tematyka prac to pejzaże, martwa natura, konie, kwiaty. Od 2010 r. członek Stowarzyszenia Twórczego PASJA w Chełmie. Jego twórczość charakteryzuje się wyjątkową dbałością o detal, subtelną grą światła i cienia oraz głęboką wrażliwością na piękno otaczającego świata.

Wystawa rysunku i akwareli Beaty Ciastek w Bibliotece PANS w Chełmie

wystawa B Ciastek plakat m.jpg

Biblioteka Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie zaprasza na wystawę „w akwareli i w szarości” Beaty Ciastek. Prace można oglądać od 16 kwietnia 2024 r. do 20 maja 2024 r. w siedzibie biblioteki, przy ulicy Pocztowej 54, w godzinach jej otwarcia. Serdecznie zapraszamy!
Beata Ciastek- rodowita kraśniczanka. Absolwentka Wydziału Artystycznego UMCS -dyplom z grafiki warsztatowej (linoryt) w 1997 roku w pracowni prof. Maksymiliana Snocha.
Studia podyplomowe z zakresu wiedzy o kulturze (Wydział Humanistyczny UMCS) oraz edukacja techniczna z wykorzystaniem narzędzi informatycznych (Wyższa Szkoła Informatyki i Zarzadzania w Rzeszowie)
Jest członkiem Kraśnickiego Towarzystwa Edukacyjnego oraz lubelskiej grupy plastyków „TWORZYWO 96”. Zajmuje się rysunkiem, technikami mieszanymi oraz malarstwem (głównie akwarelowym ale także olejnym i akrylowym)
Od kilkunastu lat bierze udział w wystawach zbiorowych grupy „TWORZYWO 96”: Lublin(Galeria 31, Galeria TPSP „Przy bramie”, Filharmonia Lubelska, Centrum Kultury i Sztuki Chińskiej HE SHUIFA UMCS, Galeria Wydziału Artystycznego UMCS), Lubartów (Galeria PMDK), Nałęczów (Galeria Andriollego NOK), Kazimierz Dolny (Galeria Leonardo). Uczestniczy również w ogólnopolskich plenerach malarskich.